Historia naszej firmy rozpoczyna się od 2010 roku pod nazwą Camp&Trailer.

Początkowo miała być to tylko wypożyczalnia przyczep, jednak wciąż rosnące zainteresowanie zachęciło nas do poszerzenia zakresu usług. Przyczepy okazały się niezastąpionym, niezwykle wygodnym środkiem transportu i na stałe wpisały się w obraz Opolskich dróg. 
Po kilku miesiącach funkcjonowania firmy uruchomiliśmy stanowisko serwisowe wszystkich modeli przyczep wraz ze sprzedażą części zamiennych. 
 
W roku 2012 rozszerzyliśmy ofertę o sprzedaż haków holowniczych do wszystkich modeli samochodów osobowych oraz dostawczych.
Po upływie roku, dzięki przebytym szkoleniom uzyskaliśmy ogromne doświadczenie i uruchomiliśmy stanowisko do ich montażu uzyskując odpowiednie certyfikaty oraz autoryzacje od najwiekszych producentów.

Rok 2013 – był rokiem rozwoju firmy w zakresie zakupu i wynajmowania samochodów dostawczych, oraz wdrożenia nowej usługi polegającej na świadczeniu usług transportowych na terenie całej Europy.

Rok 2018 to dalszy dynamiczny rozwój firmy polegający na powiększeniu floty wynajmowanych przyczep oraz lawet, ale przede wszystkim wprowadzenia na rynek województwa Opolskiego nowej usługi związanej z wypożyczaniem przyczep gastronomicznych oraz handlowych.

Rok 2019 jest rokiem wielkich zmian w firmie, wraz z którymi zmienia się także nazwa naszej firmy. Od tej pory firma „Camp&Trailer” zmienia się w Duże Centrum Przyczep „ALECO”

Rok 2020 wdrażana jest nowa usługa polegająca na wynajmowaniu nowych samochodów typu: autolaweta marki Fiat Ducato, oraz  dodatkowo zwiększamy zakres usług o transport pojazdów na terenie PL/EU oraz Pomocy Drogowej 24H/7dni

Od momentu założenia firmy minęło już wiele lat, przez ten czas, wypracowaliśmy sobie ugruntowaną pozycję na rynku. Współpracujemy z największymi producentami. Jednak nie spoczywamy na laurach, wciąż nawiązujemy kontakty z coraz to nowszymi wytwórcami. Wszystko po to by zapewnić Państwu optymalną możliwość wyboru. Profesjonalne podejście, dbałość o jakość oferowanych towarów i usług oraz znakomicie wyposażony warsztat przysparzają nam rzeszę nowych, zadowolonych klientów, którzy polecają nas swoim znajomym. W chwili obecnej jesteśmy znani jako największa i zarazem najlepsza wypożyczalnia w województwie Opolskim.